google-site-verification=FifK-GqXn_lvkZJ108R9rTupQNjQxacHq0msZ74ZeT0

Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania a analytické účely naša stránka používa funkcie cookies.

Menu

Shimano Sedona 6000 FI

Doručenie: Zdarma
Kód produktu: SE600FI
Výrobca:

Úplne nový navijak, ktorý nahrádza populárny model Exage. 

Veľkosť
6000

Popis:

Je to náhrada viac ako rovnocenná, pretože je novo osadený prevodovkou Hagane a systémom zdvihu X-Ship. Má štyri guličkové ložiská z nerezovej ocele, jedno valčekové ložisko a multifunkčnú prednú brzdu pre hladký progresívny výkon, ktorý pôsobí dôveryhodne pri zdolávaní veľmi húževnato bojujúcich rýb. Pre optimálny výkon má za studena kovanou hliníkovou cievku s okrajom AR-C a systémom kladenia vlasca Varispeed II, ktorý zabraňuje splietaniu tenkých vlascov a splietaných šnúr.

Naviják využíva týchto patentovaných systémov Shimano :

Hagane :

Čím viac toho bude od navijaku vyžadovať, tým viac spoznáte húževnatosť Vašich úlovkov. Hagane je dokladom výrobných s konštrukčných schopností Shimano, ktoré túto značku odlišujú od konkurencie. Technológia Hagane umožňuje navijakom zvládať dlhodobé zaťaženie vďaka tuhosti konštrukcie, presné mechanike a aplikácii nových poznatkov. Trvalá odolnosť, hladkosť chodu a pevnosť prevodu (prevody Hagane), účinný prenos výkonu (uloženie X - Ship) a neuveriteľne tuhé telo (telo Hagane), to sú prednosti, ktoré tento program prináša.

Hagane Gear - vysoko odolné hnacie koleso z hliníka kované za studena :

Hnacie koleso Hagane je vyrobené technológiou Shimano kovania za studena, bez potreby dodatočného obrábania. Táto technológia zaručuje dlhodobý hladký chod, pevnosť, ľahkosť a výkon každého navijaku. V porovnaní s Hagane je tradičná technológia tlakového liatia a následné obrábanie prevodov menej odolná, čo sa prejaví najmä pri veľkom zaťažení.

X - Ship - stelesnenie hladkosti :

Technológia X-Ship prináša revolučný spôsob uloženia pastorka a hnacieho kolesa, čím dochádza k zlepšeniu účinnosti prevodu a zvýšenie prenosu výkonu pri navíjaní v záťaži. Súčasťou uloženia sú dve guličkové ložiská, poskytujúce obojstrannú dodatočnú oporu pastorka. Vďaka tomu je rotácia rotora stabilná a neuveriteľne hladká.

AR-C Spool :

Nová konštrukcia cievky s okrajom cievky v tvare V umožňuje odmotávanie vlasca z navijaku v menších slučkách, čo sa prejavuje v oveľa dlhších a presnejších nahodeniach. Cievka AR-C minimalizuje nebezpečenstvo zamotania vlasce.

G Free Body :

Technológia G Free Body bola vyvinutá za účelom posunu ťažiska navijaka bližšie k prútu. To sa podarilo vďaka presunu polohy oscilačného mechanizmu hriadeľa závitovky o 19 mm zo spodnej časti tela navijaku do hornej časti nad os hriadeľa kľučky. Posunom ťažiska navijaka bližšie k polohe Rybárová ruky technológia G Free Body pomáha znižovať únavu pri love a zlepšuje komfort pri nahadzovaní.

Varispeed II :

Oscilačný systém Varispeed II generuje dve rozdielne rýchlosti pokládky vlasca na cievku, čím vytvára plochou a hladkú vrstvu. Vďaka tejto pokládke vlasca sú odhodenia na veľké vzdialenosti ešte dlhší a bezproblémové.

XT-7 Body :

Materiál XT-7 je pevný, ľahký a robustný. Poskytuje skvelé uloženie prevodovky a pohyblivých súčastí navijaka. Používa sa pri výrobe tiel a cievok navijakov Shimano nižšej a strednej triedy.

Počet guličkových ložisiek 3
Počet valčekových ložisiek 1
Typ ložisiek shielded stainless steel
Typ ložiska v rolničke klzné ložisko
Prevod 4,6 : 1
Systém pokládky vlasca varispeed
Hmotnost´ 425 g
Návin na jedno otočenie kľučky 83 cm
Brzda predná
Typ brzdy multi disková
Cievka diecast aluminium
Náhradná cievka nie
Kapacita cievky 0,33 mm / 240 m
Vnútorná výška cievky 20,5 mm
Priemer cievky 57,5 mm
Typ kľučky jednoduchá skrutkovacia
Telo navijáku grafit XT-7
Maximálne nastavenie brzdy 10 kg
Dĺžka navijáku transportná 140 mm
Výška navijáku transportná 130 mm
Šírka navijáku transportná 85 mm
Dĺžka patky navijaka 61 mm
Šírka pätky navijáku 14 mm

Recenzie

Pre tento produkt zatiaľ nebola napísaná žiadná recenzia.
Napísať recenziu!