Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania a analytické účely naša stránka používa funkcie cookies.

Menu

Navijak Shimano Super GT 2500 RD

Doručenie: Zdarma
Kód produktu: SUP2500GTRD
Výrobca:
Produkt popredného svetového výrobcu rybárskych prútov a navijakov japonskej firmy Shimano.
 
Veľkosť
2500

Popis:

Ikonický navijak Super GT s telom z ľahkého, ale odolného kompozitu XT-7 je vylepšený niekoľkými novými úžasnými technológiami.
Známa bojový brzda Fightin Drag bola doplnená o ďalšie jedinečné prvky, ako napríklad AR-C cievku, alebo Aero Wrap II.
Pod úhľadným vhľadom navijaku Super GT sa ukrýva veľký výkon, vychádzajúci z presnej mechaniky prevodovky z tlakovo liateho zinku a zo silného prevodového pomeru.
Tri zapúzdrené nerezové guličkové ložiská a jedno ložisko valčekové zabezpečujú super hladký chod.
Jednoduchá CNC obrábaná hliníková kľučka prenáša veľkú navíjaciu silu.
Super GT RD je teraz k dispozícii vo veľkostiach 2500 a 4000.
Preto sa tento navijak hodí pre veľa rybárskych techník, od prívlače s umelými nástrahami pri love dravcov až po všetky druhy plavačkového a feedrového rybolovu.
Navijak prichádza na trh s jednou náhradnou cievkou a dvoma plytkými redukciami kapacity vlasca, s ktorými ľahko a rýchlo zmeníte konfiguráciu navijaku.
Redukcie kapacity cievky, umožňujú náviny (0,16mm/190m, 0,18mm/150m, 0,20mm-110m).

Parametre:
Model: SUP2500GTRD
Veľkosť: 2500
Kapacita: 0,25mm/160m
Hmotnosť: 290g
Prevod: 5,0:1
Ložiská: 3 SSS guličkové + 1 valčekové
Typ oscilácie: Aerowrap II + 1-speed
Návin na jedno otočenie kľučky: cca 82cm
Náhradná cievka: áno
Rukoväť: jednoduchá
Maximálna brzdná sila: 2,5kg

Špecifikácia:
XT-7 - Kompozitný materiál z pôvodnej produkcie Shimana, ktorý sa využíva pre výrobu navijákov a cievok. Tento materiál je pevný, robustný a ľahký.

Fightin´ Drag – Sekundárny brzdný systém je vhodne umiestnený na zadnej časti navijáku pre okamžité použitie.

Aero Wrap II – Znížením vnútorného trenia sa podarilo posunúť systém navíjania takmer k dokonalosti a k zvýšenej efektivite. Tesné paralelné náviny v kombinácií s dvoma rýchlosťami oscilácie umožňujú hladšie a dlhšie náhody.

AR-C Spool - Nová konštrukcia cievky s okrajom v tvare "V" umožňuje odmotávanie vlasca z navijaku v menších slučkách, prejavom čoho sú dlhšie a presnejšie hody. Cievka AR-C minimalizuje nebezpečie zamotania vlasca.

CF Aluminium Cold Forged Spool - Hliníkové cievky kované za studena. Procesom kovania za studena je možné vytvoriť odľahčenú cievku s vyššou materiálovou pevnosťou a väčšou odolnosťou proti oderu a poškodeniu.

Easy Maintenance – Servisný otvor umožňuje premazať súčasti navijaku bez nutnosti jeho demontáže. Malý mazací otvor je neoddeliteľnou súčasťou každého navijaku S-programu alebo SR-programu.

Super Stopper II – Pomocou zádržného systému Super Stopper II pri nastavení proti spätnému chodu nebudete cítiť žiadny ťah na kľučke. Nulový voľný pohyb späť na kľučke zaistí Super Stopper II. Výhody systému sú dobré využiteľné pri mikronastavení feedrových špičiek alebo v dokonalejších technikách prívlače.

Dyna-Balance – Systém redukuje kmity navijaku a zaisťuje jeho veľmi hladký chod.

Power Roller – Špeciálne prevedenie Shimano Power Roller výrazne znižuje riziko zapletenia vlasca pri navíjaní a je veľkou výhodou pri použití ako tenkého vlasca, tak aj hrubšej splietanej šnúry.

Floating Shaft II – Kritickým trecím miestom väčšiny navijakov s pevnou cievkou je plocha styku hriadeľa cievky a pastorku. Konštruktéri spoločnosti Shimano riešili prevod minimalizáciou styčnej plochy pri kontakte oboch povrchov a uložením oboch koncov hriadeľa do ložisiek. Výsledné technické prevedenie umožňuje plávajúce uloženie hriadeľa, ktoré významne zlepšuje hladký chod a predlžuje životnosť prevodu.

Hyper Gear - Jemnomechanická hlavná prevodovka prenáša väčší krútiaci moment z kľučky na rotujúcu cievku. Vďaka malým toleranciám v prevodoch prenáša väčší krútiaci moment s nutnosťou použitia menšej sily. Znižuje sa aj opotrebenie jednotlivých súčastí prevodu. S úžasnou účinnosťou prevodu 90,3% sa budete cítiť nielen skvelo, ale budete si aj po rokoch vychutnávať potešenie z tichého chodu.

Rigid Support Drag – Brzda novej konštrukcie, ktorá eliminuje výkyvy cievky aj pri nízkych nastaveniach brzdy. Pri akejkoľvek citlivosti nastavenia brzdy sa cievka nebude kývať. Výsledkom je neuveriteľne hladký chod brzdy, dokonca aj pri nastavení naozaj extrémne nízkej citlivosti.

Biogrid - Špeciálne upravené madlo kľučky pre ľahší a pohodlnejší úchop.

Recenzie

Pre tento produkt zatiaľ nebola napísaná žiadná recenzia.
Napísať recenziu!