google-site-verification=FifK-GqXn_lvkZJ108R9rTupQNjQxacHq0msZ74ZeT0

Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania a analytické účely naša stránka používa funkcie cookies.

Menu

Tigrý orech čierny - suchý XXL - 1 kg

Cena s DPH:
7.45€
Doručenie: 4.99€
Kód produktu: TIGXXLBLACK1

Kvalitný španielský tigrí orech, balený vo vákuovom obale.

Popis:

Tigrí orech môžeme zakrmovať spoločne s boiliesom a je vhodná aj ako nástraha. Suchý tigrí orech treba na 24 hodín namočiť do vody a potom pomaly variť. Tigrí orech obsahuje veľké množstvo cukrov a škrob. Varom dosiahneme zvýraznenie chuti cukrov.

Počas varu sa z orechov bude vylučovať hustá tekutina čo je glukózový sirup. Počas varu sa malé orechy trojnásobia svoju pôvodnú veľkosť.

Tieto sladké orechy doslova milujú veľké kapry a amure. Tigrie orechy majú priemer 1-1,2cm a sú balené v 1kg sáčkoch alebo v našich štýlových čiernych praktických 5kg vedierkach.

Odpurúčame!

Možná príprava:
Pred namočením tigrí orech poriadne niekoľkokrát premyjeme čistou vodu. Tigrí orech namočíme na 24 až 48 hodín. Môžeme pridať arómu, soľ, cukor alebo iné sladidlo napr. melasu, posilovače.

Odporúčame pridať chilli papričku!

Tigrí orech čiastočne do seba natiahne vodu a trochu naberie na objeme, stane sa chrumkavý. Privedieme ho do varu a varíme na miernom ohni cca 30 minút. Po odstavení ho necháme vo vode v ktorej sme ho varili vychladnúť. Orech začne postupne fermentovať a z vody vznikne hustý rôsol, naberie svoju plnú veľkosť, napne sa.

Nafermentovaný tigrí orech je pripravený na lov alebo zákrm. V tomto stave nám vydrží vždy dlhšiu dobu a nemusíme mať strach, že sa pokazí. Samozrejme nie je dobré ak by sme ho skladovali na slnku alebo v teple. Ak vidíte, že fermentácia už prebieha je dobre ho skladovať v chlade, môžete si ho aj nasáčkovať a zamraziť.

Dobré pre dlhšie skladovanie je držať orech v nádobe s minimom vzduchu, tzn. použiť zatvárateľnú nádobu a snažiť sa ju naplniť skoro do plna.
Vždy dbajte nato aby ste išli do vedra s orechom čistou lopatkou, zamedzíte tak tomu, aby sa zo zdravého kvasenia / fermentácie/ stalo rýchle splenenie.

Recenzie

Pre tento produkt zatiaľ nebola napísaná žiadná recenzia.
Napísať recenziu!