google-site-verification=FifK-GqXn_lvkZJ108R9rTupQNjQxacHq0msZ74ZeT0

Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania a analytické účely naša stránka používa funkcie cookies.

Menu

Shimano - Baitrunner XT 6000 RB

Cena s DPH:
164.95€
129.90€
Doručenie: Zdarma
Kód produktu: BTRXT6000RB
Výrobca:
Veľkosť
6000

Popis:

Produkt popredného svetového výrobcu rybárskych prútov a navijakov japonskej firmy Shimano.
Baitrunner XT 10000 RB je nástupca úspešného modelu XT RA. Pôvodne grafitové telo je nahradené novým hliníkovým telom. Funkciu ukladania vlasca Varispeed nahradila moderný systém Aero Wrap II s dvojrýchlostnou oscilácoiu.
Moderný design v metalízovej čiernej farbe zvýrazňuje silu a výkonnosť tohto spoľahlivého navijaku s voľnobežnou brzdou - baitrunner. Samozrejmosťou je hlavná aj náhradná cievka typu AR-C z hliníka kované za studena.
Ideálna voľba ako pre lov na rybníkoch tak aj na veľkých jazerách.

Špecifikácia:
S program - Je základom filozofie Shimano zdôrazňujúcej tri vlastnosti (S): Smooth (hladký chod), Silent (tichý chod) a Strong (pevnosť), na ktorej je založených mnoho navijakov od Shimana.

2 Speed Oscillation - Pri navíjaní patrí medzi zdokonalené techniky pokládka vlasca pomocou dvojrýchlostnej oscilácie. Pri otáčaní rotoru sa cievka pohybuje rýchlo dopredu a pomaly späť. Práve navíjaná slučka sa nedotýka nenavinutého vlasca, tým sa zlepšujú podmienky pre náhod.

Aero Wrap II – Znížením vnútorného trenia sa podarilo posunúť systém navíjania takmer k dokonalosti a k zvýšenej efektivite. Tesné paralelné náviny v kombinácií s dvoma rýchlosťami oscilácie umožňujú hladšie a dlhšie náhody.

AR-C Spool - Nová konštrukcia cievky s okrajom v tvare "V" umožňuje odmotávanie vlasca z navijaku v menších slučkách, prejavom čoho sú dlhšie a presnejšie hody. Cievka AR-C minimalizuje nebezpečie zamotania vlasca.

S AR-B - Špeciálne konštruované guličkové ložisko s vysokou odolnosťou voči korózií je osadené špeciálnym krytom, ktorý ho chráni pred pieskom, soľou alebo prachom.

Easy Maintenance – Servisný otvor umožňuje premazať súčasti navijaku bez nutnosti jeho demontáže. Malý mazací otvor je neoddeliteľnou súčasťou každého navijaku S-programu alebo SR-programu.

Super Stopper II – Pomocou zádržného systému Super Stopper II pri nastavení proti spätnému chodu nebudete cítiť žiadny ťah na kľučke. Nulový voľný pohyb späť na kľučke zaistí Super Stopper II. Výhody systému sú dobré využiteľné pri mikronastavení feedrových špičiek alebo v dokonalejších technikách prívlače.

Dyna-Balance – Systém redukuje kmity navijaku a zaisťuje jeho veľmi hladký chod.

Power Roller – Špeciálne prevedenie Shimano Power Roller výrazne znižuje riziko zapletenia vlasca pri navíjaní a je veľkou výhodou pri použití ako tenkého vlasca, tak aj hrubšej splietanej šnúry.

Floating Shaft II – Kritickým trecím miestom väčšiny navijakov s pevnou cievkou je plocha styku hriadeľa cievky a pastorku. Konštruktéri spoločnosti Shimano riešili prevod minimalizáciou styčnej plochy pri kontakte oboch povrchov a uložením oboch koncov hriadeľa do ložisiek. Výsledné technické prevedenie umožňuje plávajúce uloženie hriadeľa, ktoré významne zlepšuje hladký chod a predlžuje životnosť prevodu.

Počet ložísk 5

Prevod 4,6:1

Kapacita 0,30mm/320m

Náhradná cievka Áno

Návin na jedno otočenie kľučky 85cm

Hmotnosť 610gr

Brzdná sila 6kg

Recenzie

Pre tento produkt zatiaľ nebola napísaná žiadná recenzia.
Napísať recenziu!