google-site-verification=FifK-GqXn_lvkZJ108R9rTupQNjQxacHq0msZ74ZeT0

Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania a analytické účely naša stránka používa funkcie cookies.

Menu

Novinka 2023 - Shimano Ultegra SPOD XTE

30.1.2023 10:21:00
Novinka 2023 - Shimano Ultegra SPOD XTE

Dostalo sa mi možnosti nahladnuť do tejto novinky pre kaprárov, ktorá dopĺňa E sériu nových modelov shimano Ultegra XSE/XTE. Kedže je úplne identická telom aj prevodovkou , ako tieto spomenuté navijaky, nebolo treba rozoberať tento navijak úplne do šróbiku, stačilo iba nahliadnuť , aby ste aj vy videli, že všetko je presne to isté, až na pár rozdielov.

 

 

Telo z materiálu Ci4+ , ložiská 4+1, premaz v dostatočnom množstve, brzdné podložky flisové, roľnička v preklápači bez ložiska s kovovym valčekom , prachovka v matici rotora, prachovka na ochranu ložiska na pastorku. Všetky tieto prvky sú rovnaké ako pri klasických ultegrách xte/xse, ale sú tu predsa dáke rozdiely.

 

 

Prevodový pomer je rýchlejší, ako mala aj predchádzajúca generácia ultegry spod xtd a to 5.2:1- 124cm na jedno otočenie kľučky. Hnacie kolo neni povrchovo upravené v eloxe, ako majú ultegry xte/xse, tiež aj kľučka nejde závitom do hnacieho kola, ale doťahuje sa maticou z opačnej strany. Madlo kľučky je iné oproti klasikám, pevnejšie s chrómovou krytkou s nápisom shimano. V madle sú dve plastové vložky namiesto ložísk. Ultegra spod xte má plytšiu cievku oproti klasikám.

 

 

 

 

V chladnejších mesiacoch môže trochu stuhnúť chod navíjania, spôsobené lepkavou viskozitou maziva, inak má navijak veľmi príjemný a hladký chod.

 

Ultegra SPOD XTE je k novým Ultegrám XTE/XSE ideálny navijak na doplnenie É-čkovej série ultegrí.

 

CustomReels&Rods.SK