Na jeseň minulého roka som vyskúšal nové Surface Distance Baits. Hoci pôvodne bol vyvinutý a primárne má byť použitý pre rybolov na hladine alebo vo vodnom stĺpci, rozhodol som sa pre lov, kde tieto nástrahy použijem ako Pop Up v Chod rig a Hinge stiff rig montážach.

Mnoho rybárov spozorovalo aktivitu kaprov pri pohľade na hladinu jazier v zime, ale takmer nikto ich nevedel uloviť.  Neraz som sa musel vysporiadať s podobnými situáciami a všimol som si, že keď sa to deje, tak sa ryby kŕmia v bahne jedným zo svojich najobľúbenejších potráv – larvy hmyzov. Podľa mojich skúseností ak sa toto deje, tak kapor v skutočnosti nemá záujem o bolies, takže mojou voľbou je Chod rig montáž. Osobne zriedka používam túto montáž, ale keď som tak urobil, dalo mi to pár kaprov naviac .  

Pre môj Chod rig som použil nástrahu Dynamite Surface Distance Bait ,háčik od firmy Fox Arma Point veľkosti 6 a fluorocarbon Illusion Fluro Leader Hooklink 25lb. Surface nástrahy sa rozpúšťajú veľmi pomaly a svoje okolie, teda okolie nástrahy s háčikom robia veľmi atraktívnym. Je založená na rybej múčke a ako všetci vieme, biela farba (používaná na výpravách v zime) je veľmi lákavá pre ryby.

Tento štýl rybolovu nepatrí medzi moje najobľúbenejšie, ale ak chcete byť úspešný, tak často budete musieť svoj spôsob rybolovu prispôsobovať podmienkam a okolnostiam. Takto som bol aj ja neraz odmenený krásnymi rybami, ako napríklad aj s týmto nádherným Koi kaprom.

 

 

 

 

Rýchlo sme dali dohromady jednu Chod rig montáž pre prezentáciu Dynamite Distance Surface Baits. Na prvej fotke vidno vysokú únikovosť látky starajúcu sa o zatraktívnenie nástrahy. Druhá fotka bola odfotená 5 minút po prvej.

 

 

 

Autor:Kristof Cuderman 

Zdroj: dynamitebaits.eu.com